Kreatorja dizajnon fustanat me libra dhe instrumente muzikore (FOTO)

Një kreatore franceze ka krijuar një koleksion të fustaneve të gjatë me gjëra të përditshme si librat dhe violinat, transmeton Klan Kosova.

Sylvie Facon, 57 vjeçare, i ka dizejnuar këtë fustana unik duke filluar nga librat e duke vazhduar me instrumente muzikore.

“Ajo se çfarë më inspiron mua që të krijoj këta fustana është bukuria e ngjyrave”, ka thënë Facon.

“E tregoj një histori të qytetit tim dhe e shpreh edhe veten përmes asaj mënyre”.

Related Posts

About The Author