Konflikt me armë mes dy familjeve, 10 të plagosur

Dhjetë të plagosur, dy prej të cilëve gra, është bilanci që la pas një konflikt për pronën, çka çoi që dy familje të rrëmbejnë gurët, shkopinjtë dhe armët kundër njëri-tjetrit.

Kjo ngjarje ka ndodhur në fshatin Hatunlu të provincës Mardin, në kufirin e Turqisë me Sirinë.

Gazeta turke “Hurriyet” raporton se në konflikt është plagosur edhe një sirian, 55-vjeçari Ibrahim Ali, i cili punonte në fushën e njërës prej dy familjeve që ishin përfshirë në konflikt për tokën.

Forca të shumta policie dhe xhandarmërie shkuan në vendngjarje, dhe pas ndihmës së parë, të plagosurit u dërguan në spital.

Related Posts

About The Author

Add Comment