ZYRTARE: Sefer Seferi bokson kundër Tyson Fury !

Shumëkush ka menduar që ish kampioni i botës në kategorinë e rëndë Tyson Fury, pas rikthimit do të boksoj kundër kampionit aktual Anthony Joshua.

Megjithatë  Fury më 9 qershor 2018-të në Manchester Arena përball do ta ketë boksierin shqiptar Sefer Seferi.

Boksieri me prejardhje nga Gostivari, në karrierë ka zhvilluar 24 lufta, ka 23 fitore (21 me KO) dhe vetëm 1 humbje.

Related Posts

About The Author