VIDEO/ Zbulohet laboratori i kokainës, furnitorë 2 shqiptarë. Pamjet si u zbulua droga

Një kamera e fshehur në televizor në një apartament të shndërruar në laborator droge u mundësoi karabinierëve të identifikonin 48 persona që merreshin me aktivitetin ne paligjshëm.

Hetimi i karabinierëve të Torinos nisi disa muaj më parë dhe kamera e vendosur në apartament lejoi që të zbulohej i gjithë rrjeti dhe veprimtaria e tij.

Ndër të identifikuarit ishin edhe dy furnitorë shqiptarë kokaine, ndërkohë që janë arrestuar 18 persona në flagrancë, u sekuestruan 160 mijë euro dhe një numër i madh dokumentesh false.

Related Posts

About The Author

Add Comment