Vajza vret babain dhe e varros në kopësht (FOTO)

Policia e Mançesterit ka konfirmuar të martën se një grua 63-vjeçare u arrestua nën dyshimin për vrasje dhe u arrestua për t’u marrë në pyetje.

Hetimi për vrasjen filloi pasi gruaja i tha policisë që ajo vrau babanë e saj vite më parë dhe e varrosi në kopësht.

Zyrtarët që hetojnë vazhdojnë të bëjnë apel për këdo që ka ndonjë informacion për të marrë kontakt mbi këtë ngjarje, përcjell albeu.com

Inspektori Detektiv Dan Clegg nga Ekipi i Incidentit të GMP-së, tha: “Pas një kërkimi të kopshtit të një prone në Matlock Road në Reddish, oficerët zbuluan mbetjet që më vonë u konfirmuan nga një patolog mjeko-ligjor.

Para se të zbulohej trupi, fqinjët reaguan ndaj hetimeve të policisë dhe arrestimit të gruas.

Një banor i afërt tha: “Është shumë e çuditshme. Ajo gjithmonë na fliste ka qenë shumë miqësore”.

“Është një komunitet i ngushtë. Ne të gjithë kemi jetuar këtu për vite dhe vite. Të gjithë fëmijët shkonin në shkollë së bashku. Ajo ka jetuar atje për të paktën 20 vjet. Ajo ka qenë gjithmonë një grua normale”.

Related Posts

About The Author

Add Comment