Po ndodhë” Anthony Joshua dhe Deontay Wilder do të ndeshen ( LAJM )

Wilder triumfoi në kundër Luis Ortiz këtë fundjavë, duke nokautuar boksierin kubanez në raundin e 10’të, duke mbajtur gjallë ëndrrën e tij për një përballje me Anthony Joshua.

Menaxheri i Wilder, Shelly Finkel, ka lexuar mesazhet e dërguara nga promoteri Eddie Hearn në nëntor gjatë negociatave paraprake për luftën me britanikun,

“Ajo që unë dua të spjegoj njëherë e përgjithmonë është ky gabim i Joshua”, shpjegoi Finkel.

“Gabimi është se Deontay, në një farë mënyre, po shmang Joshuan”.

“Kam një letër këtu të datës 29 nëntor. Ishte dita që u takova me babanë e Eddie Hearn, Barry Hearn.

“Ai tha në takim: Unë mendoj se mund të bëjmë biznes më të madh në Las Vegas, sepse mund të sillja mbi 20,000 britanikë, të cilët do të shpenzonin shumë para”.

“Thashë ‘mirë’, vendosni shifrat së bashku. Ne jemi gati të bëjmë një marrëveshje’.

“Rreshti i fundit thotë, nëse dikush dëshiron një luftë, ajo bëhet.

Related Posts

About The Author