Ofendoi bashkëshorten, pranga 46-vjeçarit nga Lushnja

Një 46-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ishte shpallur në kërkim se kishte ofenduar dhe sharë gruan e tij.

Ka qenë kjo e fundit që ka bërë denoncimin në polici, ndërsa ndaj saj është lëshuar dhe një urdhër-mbrojtje.

Njoftimi i policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:
-Ferdinant Çela, 46 vjeç, banues në fshatin Ngurëz e Vogël, Lushnje.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi ka sharë dhe ofenduar bashkëshorten e tij shtetasen N.Ç, 49 vjeçe, për të cilën Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnje ka lëshuar urdhër mbrojtje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës” dhe “Dhunë në familje” parashikuar nga Nenet 321 dhe 130/a/4 të Kodit Pena

Related Posts

About The Author

Add Comment