Joseph Parker “kërcënon” Joshuan: Unë nuk jam Klitschko !

Joseph Parker paralajmëron Anthony Joshuan se ai ka një instikt vrasës dhe nuk do të lë të luaj ashtu siç bëri ëladimir Klitschko, shkruan indeksonline.

Parker tenton t’i japë fund mbretërimit të AJ-së si kampion botëror të peshave të rënda dhe me të 20 rekordet e tij si i pamposhtur, të gjitha me KO.

Kampioni botëror i WBO, Parker e vë titullin e tij kundër “mbretit” të IBF, WBA dhe IBO, Joshua në stadiumin e Principalit të Cardiff me 31 mars.

Joshua ka hedhur poshtë të gjithë rivalët me asnjë deri tani të aftë për të mposhtur atë.

Britaniku ka rënë vetëm një herë në tokë, në rundin e gjashtë të ndeshjes kundër ëladimir Klitschkos.

Por Joshua u ngrit përsëri në këmbë dhe përfundimisht e mbrojti titullin e tij duke fituar edhe versionin WBA me një TKO në rundin e 11-të, kur gjyqtari Dave Fields hyri brenda.

Parker tha: “Unë u befasova me të vërtetë që Klitschko nuk mundi të përfundojë atë pasi ai e kishte rrëzuar”.

“Unë mendoj se me të gjitha përvojat e Klitschkos nga 69 luftime profesionale, ai mund të kishte bërë pak më mirë”.

“Do ta lëndoja Joshuan, nuk do t’i jepja një shans të dytë”.

“Unë do të vija këmbën time dhe të bëj çmos për të marrë atë nga atje, sepse unë mendoj se unë kam instinkt vrasës.”

Related Posts

About The Author