Boksieri fiton luftën, jep intervistë dhe vdes ! (VIDEO)

Boksieri anglez, Scott Westgarth, ka ndërruar jetë në spitalin e New Casle disa minuta pas duelit me Dec Spelman në Doncaste, në të cilin kishte dalë fitues me poena, raportojnë mediat britanike, transmeton Koha.net. Pas duelit ai ka dhënë intervistë, por përnjëherë ka humbur ndjenjat dhe është dërguar në spital, ku ka ndërruar jetë. Bokseri Scott, 31 vjeç, kishte nisur të merrej me boks në moshën 24 vjeç, ndërsa pas kësaj fitoreje do të garonte për titullin e kampionit në kategorinë gjysmë të rëndë.

Related Posts

About The Author